Війна в Україні

Наступ на Харківщину: в Україну до окопів прибувають нові боєприпаси, - Sky News

⚡️ ЗСУ кажуть, що нарешті зможуть виконати свою роботу - знищити окупантів.

Під час одного з найскладніших етапів українсько-російської війни, наступу Росії на Харківщину, до ЗСУ в окопи нарешті почали надходити боєприпаси. Про це пише Sky News, опитавши українських бійців про їхній моральний стан та бойове забезпечення. Йдеться про оборонців Донецької області. Видання не впевнене, у яких саме день зброя почала надходити.

Однак пише, що солдат з позивним "Заур" поділився рідкісною, доброю новиною: "Схоже, прибувають нові боєприпаси". ЗМІ наголошує:

"Він не знав точних деталей, але сказав, що свіжі боєприпаси почали доставляти приблизно тиждень чи два тому".

Це мало велике значення для його артилерійської групи, яка захищала Часів Яр від наступу російських військ, додає Sky News. Як пояснив "Заур":

"Це (находження боєприпасів) дозволяє нам виконувати нашу роботу, стримувати російських солдатів, стримувати їх, а також знищувати їх, коли вони намагаються контратакувати".

Щодо битви з Росією за Часів Яр військовий зазначив, що це місто вже давно входить до переліку російських цілей. Наразі фронтова ситуація досить напружена. "Бої йдуть щодня", - сказав він.

Водночас солдат, який командує артилерійським підрозділом, що захищає Часів Яр, пообіцяв українцям: "Ми намагатимемося протриматися якомога довше, а час покаже... Ми постараємося зробити все можливе, все необхідне, щоб вижити".

Як наголошує Sky News, попри те, що американська зброя нарешті прибуває на фронт, очікування обіцяної допомоги дорого коштувало українцям.

Буде важко - військовий дав прогноз на найближчі півтора місяця

Як відомо, низка експертів та аналітиків каже: що наступ Росії на Харківщину 2024 може мати на меті наступне: відтягнути увагу ЗСУ від Донеччини та змусити Україну передислокувати частину військ. Як підсумок, Росія змогла б "легше" вийти на територіальні кордони Донеччини.

Як відомо, одна з цілей правителя Росії - місто Часів Яр. Як казав прес-офіцер 26-ї артилерійської бригади Олег Калашніков, без контролю над цим містом війська Росії не зможуть просуватись далі на цьому напрямку.

Водночас командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів "Ахіллес" спрогнозував, що найближчі півтора місяця будуть найскладнішими на фронті. Але військовий впевнений, що за кілька днів ЗСУ зможуть стабілізувати ситуацію на Харківщині.