Огляд подій

Війна в Україні

Найбільша кількість бойових зіткнень із росіянами зафіксована в районах Авдіївки та Мар'їнки. Російські окупанти наступають у районах...

Події у Світі

Випробування ядерної ракетної системи Trident для підводних човнів, яке проводилось у січні, завершилося невдачею. Подібне выдбувається...

Війна в Україні

"Це свідчить про пропагандистську цінність цього невеликого населеного пункту для збройних сил та політичного керівництва РФ", - вважає...

Війна в Україні

Війна в Україні

Війна в Україні

Командир "Вовків да Вінчі" про Сирського: Не кричіть "ми програли", а готуйтеся воювати

Військовий розповів про свій досвід особистих зустрічей з новим главкомом.

Новий командир батальйону "Вовки да Вінчі" Сергій Філімонов прокоментував зміну головнокомандувача ЗСУ. Він наголосив, що роль Валерія Залужного у цій війні колосальна. 

Як заявив Філімонов в інтерв'ю ТСН, критикувати призначення на цю посаду Олександра Сирського мають лише ті, хто воює.

"Валерій Федорович Залужний - це дуже велика людина. Для нашого батальйону він взагалі як батько. Це людина, яку дуже поважав "Да Вінчі" — людина, яку дуже поважаємо ми. І я вважаю, що завдяки йому якраз ми і маємо країну зараз. Бо якщо б не він, я не знаю, хто впорався в той момент з тими викликами, які були. Але зараз головнокомандуючим став Сирський. І цивільні, в основному цивільні, починають критикувати якось, розганяти нездорові історії. Це не їхня справа, я скажу так. Тому що ті люди, які воюють, якщо вони самі вирішать, а серед військових досить багато громадянського суспільства, досить багато людей, які можуть говорити і мають право говорити про це. Якщо там будуть великі проблеми, нехай ці люди говорять, а не цивільні. Самі знаємо, про що йде мова", - сказав Філімонов.

Військовий пригадав, що після початку повномасштабного вторгнення з ним з'язалися з Сухопутних військ, хоч підрозділ "Гонор" не відносився ні до кого. Його запросили на зустріч з Сирським.

"Він зі мною поспілкувався, сказав, чи можете ви взяти цей напрямок, чи можемо ми на вас розраховувати, що вам для цього треба. Для мене тоді було здивування, що командувач Сухопутних військ зустрічається з групами, розглядає їх, дивиться на досвід, спілкується і дає конкретні задачі. І я думаю, що це дуже повпливало на оборону Києва. Я тоді дуже заповажав Сирського. А далі наш батальйон довгий час перебував в особистому резерві Сирського", - пригадав Філімонов.

Військовий додав, що підрозділ виконував задачі за наказом Сирського. "Гонор" переміщали по фронту, там, де було найважче.

"Точно не треба зараз дуже хвилюватися і казати, що "ми програли, нас всіх вб'ють". В першу чергу треба йти до ТЦК, або краще "Вовки Да Вінчі", і готуватися воювати", - зазначив Філімонов.

Філімонов: Ситуація справді важка, нам треба мобілізувати хоча б 250 тисяч осіб