Війна в Україні

Генштаб про ситуацію на фронті: на Покровському напрямку «найбільш гаряче»

⚡️ На даний час, за повідомленням, загальна кількість бойових зіткнень на лінії фронту – 51.

Найбільша активність російських військ від початку доби спостерігається на Покровському і Лиманському напрямках, де відбулося і триває близько половини від усіх боєзіткнень за сьогодні, повідомив у денному зведенні про ситуацію на фронті український Генштаб.

«Ворог активізувався Харківському напрямку. Відбито три атаки в районах Вовчанська і Глибокого… Тривають бойові дії на Лиманському напрямку. Нашими захисниками відбито дев’ять наступальних і штурмових дій поблизу Тернів, Невського, Торського і Серебрянського Лісу. В районах Дружелюбівки і Греківки ворог продовжує атакувати… На Покровському напрямку – найбільш гаряче. Кількість боїв за сьогодні зросла до 14, з них 9 – тривають. Найбільша активність ворога в районі Новоолександрівки», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними Генштабу, на Времівському напрямку українські військові відбили російську атаку біля Урожайного, а на Оріхівському напрямку – п’ять спроб загарбників покращити свої позиції в районах населених пунктів Щербаки, Новопрокопівка і Мала Токмачка.

Напередодні президент Володимир Зеленський за підсумками доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського заявив, що «найбільш важкою» ситуація на полі бою є на Донеччині.

«Сили оборони України роблять усе для стабілізації та захисту наших позицій», – додав він.

В американському Інституті вивчення війни у своєму звіті, оприлюдненому в ніч на 10 червня, зазначили, що обмежений дозвіл з боку адміністрації США, що дає змогу Україні використовувати надану американську зброю для ударів по деяких російських військових об’єктах на невеликій частині території РФ, зменшив площу безпечного російського простору лише на 16 відсотків.

Аналітики наголосили, що зміна політики США, хоч і є кроком у правильному напрямку, сама по собі є недостатньою й не може зірвати масштабні операції Росії.

«ISW вважає, що Захід зберігає здатність суттєво перешкоджати російським операціям, дозволяючи Україні використовувати надану Заходом зброю для ударів по оперативному тилу Росії й глибокому тилу на території Росії», – заявили аналітики.