Події у Світі

В Ірані заявили – усіма засобами підтримають Хезболлу, якщо Ізраїль нападе на Ліван

Іранський посадовець наголосив, що "всі члени осі опору підтримають Ліван проти Ізраїлю".

Радник із закордонних справ аятоли Ірану Алі Хаменеї заявив, що якщо Ізраїль розпочне широкомасштабний наступ проти ліванського бойового угруповання Хезболла – Тегеран підтримає групу "всіма засобами". Про це Камаль Харразі сказав в інтерв'ю виданню Financial Times. Харразі заявив – Іран "не зацікавлений" у регіональній війні, яку спровокує ізраїльська атака, і закликав США чинити тиск на Ізраїль, щоб запобігти подальшій ескалації.

Він наголосив, що "розширення війни – не в інтересах ні Ірану, ні Штатів".

На запитання, чи підтримає військово Іран Хезболлу у разі повномасштабного конфлікту, іранський посадовець відповів, що країна підтримає "весь ліванський народ, арабські країни і члени осі опору проти Ізраїлю".

"Існує ймовірність поширення війни на весь регіон, в неї будуть втягнуті всі країни, включно з Іраном. У такій ситуації нам доведеться зіткнутися із серйозними проблемами. У нас не буде іншого вибору, окрім як підтримувати Хезболлу всіма можливими засобами", – підсумував він.

17 червня Нетаньягу розпустив військовий кабінет із шістьох посадовців, який було створено 11 жовтня 2023 року для управління військовими операціями, спрямованими проти угруповань ХАМАС і Хезболла.

24 червня голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал ВПС США К. К. Браун заявив, що будь-який військовий наступ Ізраїлю на Ліван призведе до ризику відповіді Ірану на захист угруповання Хезболла там, що спровокує ширшу війну, яка може поставити американські сили в регіоні в небезпеку. США навряд чи зможуть допомогти Ізраїлю захиститися від ширшої війни.

29 червня представництво Ірану в ООН заявило, що у разі атаки Ізраїлю проти Лівану розпочнеться "війна на знищення", країна розглядає "повне залучення всіх фронтів опору".