Події у Світі

США заперечили успішний удар хуситів по авіаносцю "Дуайт Ейзенхауер"

За добу США знищили три безекіпажні надводні судна хуситів, повідомили військові.

Заяви підтримуваних Іраном хуситів про буцімто успішну атаку на американський авіаносець "Дуайт Ейзенхауер" є неправдою, повідомило Центральне командування Збройних сил США. 22 червня судно покинуло регіон, у якому перебувало сім місяців. Авіаційна група корабля становить 90 літаків і гелікоптерів. Заяви хуситів про нібито успішну атаку на авіаносець є "категоричною неправдою", акцентували військові.

За їх даними, впродовж останніх 24 годин сили Центрального командування США успішно знищили три безекіпажні надводні судна хуситів у Червоному морі.
Командування визначило, що ці знищені системи становили безпосередню загрозу для сил Сполучених Штатів, їх союзників і торгових суден у регіоні.

Також хусити запустили в Аденську затоку три протикорабельні балістичні ракети з контрольованого ними району Ємену: повідомлень про постраждалих або значних пошкоджень від суден не було.

ДОВІДКА. Війна в Ємені розпочалася у 2014 році з повстання шиїтського руху хуситів. У 2015 році до війни приєдналася коаліція арабських країн на чолі з Саудівською Аравією на боці президента Ємену Абд-Раббу Мансура Хаді. Наразі хусити контролюють столицю Ємену, а також майже всю північну частину країни. Reuters називає конфлікт "маріонетковою війною" між Саудівською Аравією та Іраном. Восени 2023 року хусити підтримали ХАМАС у війні проти Ізраїлю – здійснили удари по країні. Після цього вони розпочали атаки на цивільні судна.

  • США 19 грудня 2023 року оголосили про початок багатонаціональної операції за участі 10 країн для безпеки судноплавства в Червоному морі, а в січні 2024 року завдали першого удару по об'єктах хуситів у Ємені.
  • 6 червня данська судноплавна компанія Maersk повідомила, що пропускна здатність вантажоперевезень між Азією та Європою знизиться у другому кварталі на 15–20% через порушення трафіку у Червоному морі.
  • 14 червня в Аденській затоці хусити атакували українське судно Verbena, яке експлуатується Польщею та йшло під прапором Палау.