Події у Світі

США відправляють кораблі до берегів Куби для стеження за флотом Росії

CBS News: американські кораблі простежать за навчаннями ВМФ Росії на Кубі.

Військово-морські сили США простежать за навчаннями російського флоту на Кубі. Про це пише CBS News із посиланням на неназваних американських чиновників. За інформацією журналістів, з цією метою Вашингтон виділив шість кораблів. Розвідка США встановила, що підводний човен у групі є ядерним, але він не несе ядерної зброї.

«Хоча вчення не розглядаються в США як загроза, американські кораблі будуть розгорнуті для стеження за росіянами», – уточнили американські ЗМІ. кораблями.

«Ми не маємо жодних ознак і не очікуємо, що ядерна зброя буде задіяна тут під час цих навчань або завантажена на ці судна», – сказав речник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі минулого тижня.

«Очевидно, що вони висловлюють своє невдоволення тим, що ми робимо для України», – сказав Кірбі. «Тож ми будемо спостерігати за цим, ми будемо стежити. Але ми не очікуємо,що виникне якась безпосередня загроза або будь-яка загроза взагалі для американської національної безпеки в регіоні. У Карибському регіоні чи будь-де ще».

Зокрема, для спостереження за підводним човном ВМФ Росії направили два есмінці і ще два кораблі з гідролокаторами, що буксирувалися. Решту російського флоту супроводжуватимуть ще три американські військові судна.

Раніше агентство Reuters писало, що російські кораблі та літаки будуть перекинуті до Карибського басейну для участі у навчаннях. Співрозмовник видання стверджував, що судна заходитимуть до портів Куби і, можливо, зроблять зупинку у Венесуелі.Російська військово-морська група, що складається з трьох кораблів і атомного підводного човна, відвідає порт Гавани з 12 по 17 червня. При цьому повідомляється, що жоден із кораблів не несе ядерної зброї, тому їхня зупинка в Кубі не становить загрози для регіону.

Напередодні, як пише The Associated Press, американські чиновники повідомили, що російські військові кораблі і літаки прибудуть до Карибського моря для проведення навчань як відповідь на підтримку України з боку США. Один із співрозмовників зазначив, що таким чином Кремль хоче показати, що «все ще може якоюсь мірою демонструвати силу на глобальному рівні».