Події у Світі

США схвалили продаж Тайваню зброї на суму 360 мільйонів доларів, зокрема ракет і безпілотників

Китай посилює військовий тиск на Тайвань, включно з проведенням військових навчань навколо острова минулого місяця після інавгурації президента Лай Чін Те.

Державний департамент США схвалив можливий продаж Тайваню безпілотних літальних апаратів і ракет на суму приблизно 360 мільйонів доларів США, повідомляє агентство Reuters з посиланням на агентство Пентагону зі співробітництва у сфері безпеки та оборони. Сполучені Штати зобов’язані за законом надати Тайваню, на який претендує Китай, засоби для захисту, незважаючи на відсутність офіційних дипломатичних зв’язків.

Китай посилює військовий тиск на Тайвань, включно з проведенням військових навчань навколо острова минулого місяця після інавгурації президента Лай Чін Те.

Продаж "допоможе підвищити безпеку отримувача та допоможе підтримувати політичну стабільність, військову рівновагу та економічний прогрес у регіоні", - цитує Reuters Пентагон.

Продаж включає в себе протипіхотні та бронезахисні боєприпаси Switchblade 300 і супутнє обладнання орієнтовною вартістю 60,2 мільйонів доларів, а також безпілотники ALTIUS 600M-V і супутнє обладнання орієнтовною вартістю 300 мільйонів доларів, додає агентство.

Продаж «служить національним, економічним інтересам і інтересам безпеки США, підтримуючи постійні зусилля отримувача з модернізації своїх збройних сил і підтримки надійної обороноздатності», цитує Державний Департамент США Associated Press.

Міністерство оборони Тайваню висловило подяку за зусилля США збільшити продажі зброї на острів. Раніше Тайвань неодноразово скаржився на затримку поставок.

«Зважаючи на часті військові операції китайських комуністів навколо Тайваню, ці узгоджені США товари з продажу зброї матимуть здатність виявляти й наносити удари в режимі реального часу, а також зможуть швидко реагувати на загрози противника», — йдеться в заяві відомства.

Мир і стабільність у Тайванській протоці потребують доброї волі Китаю, додали в міністерстві.

«Ми сподіваємось, що Народно-визвольна армія припинить свої репресивні військові операції навколо Тайваню та спільно сприятиме регіональній стабільності».

Як раніше повідомлялося, США не мають офіційних дипломатичних відносин з Тайванем, адже Сполучені Штати визнають Китай, який відмовляється від дипломатичних відносин з країнами, які визнали Тайвань. Водночас США залишаються ключовим міжнародним партнером та військовим союзником цієї острівної країни.

24 квітня Джо Байден підписав законопроєкт про фінансування допомоги американським союзникам - Україні, Ізраїлю та Тайваню - в розмірі 95,3 мільярдів доларів.