Події у Світі

Південна Корея викликала російського посла через договір Росії і КНДР

Деталей розмови з послом Міністерство закордонних справ Південної Кореї поки що не наводило.

Міністерство закордонних справ Південної Кореї 21 червня викликало російського посла, щоб висловити протест проти договору, підписаного між Росією і Північною Кореєю під час візиту російського президента Володимира Путіна до Пхеньяну раніше цього тижня. Повідомлення з’явилося на тлі зростання напруженості між двома Кореями, зокрема, через перетин північнокорейськими солдатами укріпленої військової демаркаційної лінії з Південною Кореєю.

Останній такий інцидент, третій за місяць, стався 21 червня.

Це відбулося через два дні після того, як Москва і Пхеньян уклали угоду, яка передбачає взаємну допомогу в обороні в разі нападу на одну з країн, і через день після того, як Сеул у відповідь заявив, що розгляне можливість надання зброї Україні для боротьби з вторгненням Росії.

Президент Росії Володимир Путін також заявив 20 червня, що «не виключає» поставок зброї до Північної Кореї.

У Держдепартаменті США заявили, що це викликає «неймовірне занепокоєння».

За твердженнями Південної Кореї і країн Заходу, Північна Корея минулого року розпочала масштабні постачання зброї і боєприпасів Росії для використання у війні проти України. Це – порушення міжнародних санкцій проти КНДР, яких Росія зобов’язалася дотримуватись. У Москві й Пхеньяні факти постачання зброї заперечували.

Читати також: Путін пригрозив Південній Кореї наслідками у разі передачі зброї Україні