Події у Світі

Майже 50 винищувачів-невидимок F-35А вперше базуватимуться в Японії – рішення США

Цей крок є частиною зусиль щодо зміцнення американсько-японського альянсу та стабільності в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Міністерство оборони США заявило, що вперше розгорне 48 винищувачів-невидимок F-35A на авіабазі Місава, намагаючись зміцнити регіональне стримування зі своїм союзником. Про це повідомило видання Kyodo News. У Пентагоні наголосили, що 48 F-35A замінять 36 F-16, які раніше були розміщені в Японії, на авіабазі Місава у північно-східній японській префектурі Аоморі.

Таким чином США прагнуть зміцнити регіональні сили стримування свого ключового союзника.

На тлі викликів безпеці з боку Китаю, Північної Кореї та Росії Пентагон заявив, що модернізація тактичної авіації США буде проводитися протягом наступних кількох років у тісній координації з урядом Японії.

У відомстві зазначили, що цей крок є частиною зусиль щодо подальшого зміцнення американсько-японського альянсу та зміцнення стабільності в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.
Японія вперше розгорнула F-35A в Місаві 2018 року для реагування на вторгнення в повітряний простір і для спостереження за Північною Кореєю.

Без подробиць Пентагон також заявив, що Корпус морської піхоти США планує змінити кількість F-35 на своїй базі в Івакуні, префектура Ямагуті.

ДОВІДКА. Винищувач розроблений компанією Lockheed Martin і вперше виконав політ у 2006 році. Основна його особливість – універсальність. Його поставлять на озброєння і до ВПС США і до Корпусу морської піхоти та американського флоту.

Технічні характеристики: маса порожнього літака – 13,1 тонни, максимальна маса для зльоту – 31 тонна, дальність польоту – 2200 км, максимальна швидкість – 1931 км на годину, бойовий радіус – 1093 км.

На озброєнні у F-35 дві ракети класу "повітря-повітря", дві кориговані бомби масою по 910 кг, гармата 25 мм. Застосування технології "Стелс" (невидимки) дає змогу літаку уникати радарів.

F-35 (Фото: EPA)
F-35 (Фото: EPA)

21 березня 2024 року американський адмірал Джон Акваліно висловив думку, що Китай буде готовий до вторгнення на Тайвань до 2027 року. Про це свідчить те, що КНР зміцнює свій військовий потенціал.

25 березня видання Financial Times писало, що США та Японія планують найбільше за 60 років оновлення безпекового договору з метою протистояння Китаю.

16 травня США та Японія підписали контракт щодо спільної розробки ракет, які були б здатні перехоплювати гіперзвукові цілі.