Актуальне

Бізнес та гроші

Низка уточнень регулятора починає діяти з 21 лютого. Національний банк рішенням від 20 лютого вирішив оптимізувати низку валютних обмежень, щоб...

Бізнес та гроші

Експортерам пропонують доставлення контейнерів до дунайських портів Болгарії, Сербії, Угорщини, Словаччини, Австрії, Німеччини. Держкомпанія...

Світова економіка

Пройде низка зустрічей перед переглядом програми фінансування України. Сьогодні, 12 лютого, до Києва прибула команда Міжнародного валютного фонду,...

Світова економіка

Туреччина обійшла Єгипет серед головних напрямків для туристів з України

Найчастіше минулого року подорожували жінки, у запитах домінували авіатури.

Туреччина та Єгипет були абсолютними лідерами серед головних напрямків для туристів з України у 2023 році. Про це свідчить внутрішня статистика одного з найбільших українських туроператорів Join UP!

Обидва напрямки входять у десятку найпопулярніших як у літній сезон (Туреччина – лідер, а Єгипет — друге місце), так і взимку (Єгипет – перше, Туреччина – дев'яте).

Туреччина обійшла Єгипет серед головних напрямків для туристів з України

Торік лідером літнього сезону був Єгипет, а Туреччина посідала друге місце. Водночас взимку Єгипет зберігав перше місце, а Туреччина була третьою.

У рейтингу популярності автобусних турів, як і торік, лідером є Туреччина (6976 туристів). З невеликим відривом від неї йде Болгарія (6642 туристи), далі -  Чорногорія (2226 туристів) та Греція (1861 турист).

До трійки найпопулярніших напрямків узимку увійшли тури Україною. В літній сезон відпусток вони посіли восьму сходинку.

Літній, так званий високий сезон традиційно залишається найбільш популярним серед мандрівників. У порівнянні з попередніми роками 2023-го він стартував на місяць раніше – у червні, який за кількістю бронювань навіть випередив перший місяць осені.

Туреччина обійшла Єгипет серед головних напрямків для туристів з України

Попит на подорожі поступово відновлюється, але все ще значно менше за період до початку повномасштабного вторгнення, констатував Join UP!

Протягом 2023 року послугами цього оператора скористалися 235 073 туристи. Це на 48% більше, ніж у 2022 році, але все ще вчетверо менше, ніж у 2021-му.

Туреччина обійшла Єгипет серед головних напрямків для туристів з України

Основні тенденції в туріндустрії залишаються майже незмінними щодо 2022 року: переважає попит на закордонні тури від жінок, чи жінок із дітьми, а тури по Україні, відповідно, частіше бронюють разом із чоловіками.

Найчастіше минулого року подорожували жінки – 59% від усіх турів, дітей серед мандрівників було 24%, а чоловіків – 17% (сюди входять як закордонні подорожі, так і тури Україною).

"Люди вже звикли, що вильоти здійснюються з найближчих до України аеропортів, тому запит на авіатури домінує. Разом з тим глибина бронювань скорочується – люди готові придбати тур і вже через тиждень вирушити в подорож", – розповіла директорка Join UP! Україна Ірина Мосулезна.

Авіатури обрали 85,6% туристів, перевагу автобусним подорожам надали 7,7% туристів, ще 6,7% замовляли виключно наземне обслуговування. Рік тому частка автобусних турів була більшою – 12%, а запит на наземне обслуговування сягав 35%.

На зростання числа авіаперевезень вплинув запуск трансферів, вважає туроператор. Нині з України можна зручно дістатись до молдовського Кишинева, польського Жешува, румунської Сучави. Поїздки до Жешува мають найбільшу популярність – послугою протягом року скористались 19 115 туристів.

Лідером серед аеропортів вильоту залишається Кишинів: з нього в подорож вирушили 55,4% всіх туристів. На другому місці – Жешув (22,5%), а на третьому – столиця Румунії Бухарест (6,2%).

  • Туроператор Join UP! є стратегічним партнером українського авіаперевізника SkyUp.
  • У травні 2023 року SkyUp відкрив авіакомпанію в Євросоюзі, його дочірнє підприємство SkyUp MT зареєстроване на Мальті. 
  • У липні повідомляли, що лоукостер SkyUp планує відкрити свої бази на єгипетських курортах.