Актуальне

Світова економіка

Європейська Комісія 13 лютого офіційно продовжила виняток із правил щодо залишення частини сільськогосподарських земель під паром, що стало причиною...

Бізнес та гроші

У понеділок, 19 лютого, Японія приймає українську делегацію на чолі з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, щоб обговорити питання відновлення...

Бізнес та гроші

Енергетичний регулятор (НКРЕКП) поступово публікує нові ціни на водопостачання. Підвищення тарифу суттєве — подекуди на 50 % і більше. Відбутися...

Світова економіка

США ввели санкції за торгівлю російською нафтою і заборонять ввезення алмазів із РФ

США розширили санкції проти Росії на компанії з ОАЕ та Ліберії.

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти трьох компаній з Об'єднаних Арабських Еміратів та одного танкера, зареєстрованого в Ліберії, за порушення запровадженого західними країнами обмеження цін на російську нафту.

У заяві американське відомство повідомило, що санкції були введені проти компаній, що базуються в ОАЕ, Zeenit Supply and Trading DMCC, Talassa Shipping DMCC і Oil Tankers SCF Mgmt FZCO, а також проти нафтового танкера NS Leader, що ходить під прапором Ліберії.

У грудні 2023 року США та інші країни G7 оголосили про посилення заходів щодо контролю за дотриманням цінової стелі на російську нафту ($60 за барель). Посилення санкцій супроводжується введенням обмежень щодо судноплавних компаній, що перевозять сировину з Росії. 18 січня до списку санкцій США потрапили 17 морських суден під прапором Ліберії, які перевозили російську нафту, а також судноплавна компанія Hennesea Holdings з ОАЕ. Крім того, США перевіряють 100 танкерів із 30 країн на порушення санкцій проти Росії.

Як передає Reuters, Мінфін також повідомив, що вжив заходів з метою заборонити імпорт деяких категорій алмазів, які видобувають у Росії.

Санкції Вашингтона проти алмазовидобувної галузі РФ будуть перебувати в рамках прийнятих у грудні групою G7 зобов'язань: буде заборонено імпорт непромислових алмазів російського походження вагою 1 карат і більше, ювелірних виробів з діамантами та несортованих алмазів з 1 березня. З 1 вересня заборона пошириться на імпорт непромислових алмазів, здобутих чи вироблених у Росії, вагою від 0,5 карата.