Світова економіка

Партнери запевнили Україну в наданні необхідної допомоги цьогоріч, – міністр фінансів

Україна отримала запевнення щодо залучення необхідного обсягу коштів до кінця 2024 року.

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко на своїй сторінці у Facebook за результатами десятого засідання Керівного комітету Координаційної платформи донорів України у Берліні. "Завдяки спільним зусиллям із партнерами, у тому числі в межах Координаційної платформи, ми отримали запевнення щодо залучення необхідного обсягу коштів до кінця 2024 року. Тепер критично важливо, щоб підтримка надходила ритмічно та передбачувано, що сприятиме стабільності та збалансованості держбюджету", – написав міністр.

За словами Марченка, далі ведеться спільна робота щодо забезпечення джерел для фінансування бюджетних потреб у 2025 році. Також очільник Мінфіну зазначив, що ще однією з головних тем засідання стала енергетика.

"Відновлення енергооб’єктів та забезпечення їх захисту є важливою передумовою економічного відновлення. Громадяни і бізнес мають бути захищеними від обстрілів. Наголошуємо на необхідності посилення української системи ППО", – написав він.

14 травня Рада Євросоюзу з економічних та фінансових питань остаточно схвалила План України у межах Інструменту ЄС Ukraine Facility на 2024-2027 роки, який передбачає надання Україні допомоги обсягом 50 млрд євро впродовж цих років.

Загалом фінансова допомога від ЄС у 2024 році сягне 16 млрд євро, із яких 3 млрд євро – гранти. У березні-квітні до державного бюджету вже надійшло два транші перехідного фінансування обсягом 6 млрд євро.

Президентка Єврокомісії: до кінця червня Україна отримає 1,9 мільярда євро за планом Ukraine Facility

Президентка Єврокомісії: до кінця червня Україна отримає 1,9 мільярда євро за планом Ukraine Facility

Україна отримає 1,9 мільярда євро за планом Ukraine Facility до кінця червня, заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час конференції з відновлення України в Берліні.

«Сьогодні я можу сказати, що ми надамо Україні додаткові 1,9 мільярда євро з Ukraine Facility до кінця цього місяця через ті всеохопні реформи й інвестиційні стратегії, які ухвалила Україна. Це план, наприклад, включає реформу сектору юсиції, антикорупційні реформи та низку інших реформ. І це є базисом для того, щоб зробити Україну привабливим майданчиком для бізнесу, інвесторів, а також це підводить Україну ще ближче до ЄС. Україна виконала усі кроки, які ми прописали», – заявила вона.

Президентка Єврокомісії також нагадала, що ЄС вже мобілізував 200 мільйонів євро на невідкладний ремонт енергосистеми.

«Далі ми будемо вкладати гроші в генерацію енергії й тисячі сонячних панелей надійдуть в Україну. Наша мета – децентралізувати виробництво енергії. Це також підвищує стійкість української енергомережі», – додала вона.