Актуальне

Світова економіка

13-й пакет санкцій Євросоюзу проти Російської Федерації експерти назвали "‎найслабшим"‎. Угорщина заблокувала новий, 13-й пакет санкцій Євросоюзу...

Бізнес та гроші

Україна готує план дій на випадок припинення допомоги від Сполучених Штатів, який повинна представити МВФ для подальшого кредитування. Зокрема,...

Бізнес та гроші

Курс гривні продовжує знижуватися щодо долара США, але укріпився щодо євро. За підсумками торгів на міжбанку Нацбанк встановив офіційний курс гривні...

Світова економіка

Китай вперше за 20 років перестав бути головним постачальником товарів до США

Мексика обігнала КНР і стала головним постачальником товарів до Сполучених Штатів. Про це повідомляє ABC News.

В середу, 7 лютого, американське Міністерство торгівлі опублікувало дані, згідно з якими вартість товарів, імпортованих США з Мексики, зросла майже на 5% з 2022 по 2023 рік і становить понад 475 млрд доларів. В той же час вартість китайського імпорту впала на 20% – до 427 мільярдів доларів.

Найбільше падіння китайського імпорту спостерігалося в електроніці (зокрема, в комп’ютерній техніці), а також виробах хімічної та фармацевтичної промисловості.

Зазначається, що востаннє мексиканські товари, імпортовані США, перевищували за вартістю китайський імпорт ще у 2002 році.

Нові дані відображають здвиг, який трапився у відношеннях Китаю та Сполучених Штатів. Мається на увазі Тайвань, який останнім часом став ареною протистояння мирових гегемонів. Також американців непокоїть агресивне просування китайських товарів на міжнародному ринку.

Скоріш за все Китай не зможе повернутися на першу позицію у найближчому часі.

"Я не бачу, щоб США були задоволені відновленням у цих сферах у 2024 і 2025 роках", – говорить фахівець з Китаю Дерек Сіссорс з Американського інституту підприємництва.  

Мексика виявилася серед тих, хто отримав найбільшу вигоду від падіння американо-китайської торгівлі. Але картина складніша, ніж може здатися на перший погляд. Справа в тому, що деякі китайські виробники побудували свої заводи в Мексиці, щоб скористатися перевагами 3-річної торговельної угоди між США, Мексикою та Канадою, яка дозволяє безмитну торгівлю багатьма продуктами в Північній Америці, пише видання.