Актуальне

Світова економіка

Чим довше триватиме війна, тим більшою буде залежність економіки від військових витрат. Існують сумніви щодо точності і повноти позитивних...

Енергетика

В ніч з 12 на 13 лютого у Дніпропетровській області внаслідок обстрілу постраждала одна з теплоелектростанцій ДТЕК. Через значні пошкодження роботу...

Бізнес та гроші

Слідом за енергокомпаніями, які до кінця року можуть підвищити тарифи вдвічі, про бажання підняти ціну своїх послуг заявили водоканали. Чим...

Світова економіка

Два великі російські НПЗ після удару дронів зупинили роботу до кінця лютого – Reuters

Найбільший у РФ приватний виробник газу Новатек та Туапсинський НПЗ Роснафти зупинили переробку сировини мінімум до кінця поточного місяця.

Найбільший у Росії приватний виробник газу Новатек та Туапсинський НПЗ Роснафти зупинили переробку сировини щонайменше до кінця поточного місяця. Про це із посиланням на джерела пише Reuters. Проблеми у роботі заводів виникли після ударів українських дронів.

21 січня під удар БПЛА потрапив нафтопереробний завод Новатеку в Усть-Лузі на Балтійському морі. Це призвело до пожежі та зупинки газоконденсатного заводу. Компанія зупинила технологічні процеси на двох установках комплексу фракціонування конденсату – спліттері.

Пожежею було пошкоджено ємності парку зріджених вуглеводневих газів (СУГ), йдеться у публікації агентства, яке передрукувало видання Moscow Times.

Довідка

Споруджений у 2013 році в Усть-Лузі комплекс Новатеку з фракціонування та перевалки LNG номінальною потужністю 6 млн тонн на рік переробляє стабільний газовий конденсат у легку та важку нафту, гас, дизельну фракцію та компонент суднового палива (мазут), готова продукція відвантажується транспортом

У 2022 році Новатек переробив на комплексі 6,9 млн тонн конденсату і реалізував 6,2 млн тонн готової продукції, у тому числі 3,8 млн тонн важкого бензину (лігроїну), 1 млн тонн авіагасу, 1,4 млн тонн мазуту та дизельної фракції (газойлю).

У 2023 році обсяг переробки стабільного газового конденсату на комплексі Новатек виріс до 7 мільйонів тонн.

Галузеві джерела, знайомі з графіком ремонту, стверджують, що Туапсинський НПЗ Роснєфті не планує відновлення переробки сировини до кінця лютого. Він зупинив переробку нафти та випуск нафтопродуктів 25 січня через пожежу, що виникла внаслідок удару БПЛА.

Раніше оперативний штаб Краснодарського краю повідомив, що внаслідок пожежі була пошкоджена вакуумна установка заводу, джерела говорили про пошкодження електрознесолюючої установки.

Довідка

Нафтопереробний завод Роснєфті в Туапсі – єдиний на чорноморському узбережжі та один із десяти найбільших у Росії. НПЗ із єдиною установкою первинної переробки номінальною потужністю 12 млн тонн на рік переробляє легку нафту Siberian Light.

Завод експортно орієнтований – випускає нафту (лігроїн), мазут, вакуумний газойль та дизпаливо з вмістом сірки 0,7%, при цьому не виробляє автобензини та низькосірчисте дизпаливо для внутрішнього ринку.

Туапсинський НПЗ переробив 9,322 млн тонн нафти в 2023 році, а в січні, до аварійної зупинки – 0,576 млн тонн.

За даними галузевих джерел, у січні 2024 року з Туапсе планувалося відвантажити на експорт 1,086 млн тонн нафтопродуктів, з яких на Туапсинський НПЗ припадає близько 680 000 тонн.

Крім того, Роснєфть у лютому планувала перенаправити до Туапсу близько 100 000 тонн мазуту виробництва Ачинського НПЗ.

Основна частина нафтопродуктів, що експортуються з Туапсе, поставляється в Туреччину, а також в Малайзію, Китай, Сінгапур і Тайвань.