Актуальне

Світова економіка

В рамках USAI існують вже законтрактовані можливості. Спікер Пентагону Патрік Райдер на прес-конференції заявив, що США продовжать постачати...

Бізнес та гроші

Українські виробники отримали можливість експортувати кормове борошно та кормові жири до Держави Ізраїль. Про це повідомляє пресслужба Державної...

Енергетика

Унаслідок бойових дій 20 лютого було знеструмлено високовольтну лінію електропередачі 330 кВ у Запорізькій області. У результаті Запорізька атомна...

Гроші та бізнес

Підвищення податків та скорочення витрат: Україна розробляє план дій, щоб отримати кошти від МВФ, якщо допомоги від США не буде

Україна готує план дій на випадок припинення допомоги від Сполучених Штатів, який повинна представити МВФ для подальшого кредитування.

Зокрема, йдеться про розширений продаж внутрішніх облігацій, підвищення податків і скорочення витрат. Про це пише Bloomberg.

Як зазначає видання, продовження західного фінансування є умовою кредитної програми МВФ на 15,6 млрд. доларів. 

Тому зараз Україна розробляє план на випадок, якщо не отримає фінансову допомогу від США. Серед цих заходів - розширення продажів внутрішніх облігацій, підвищення податків і скорочення витрат.

Ці заходи необхідні для того, щоб гарантувати МВФ, що країна може обслуговувати свої борги, якщо союзники не нададуть допомогу

Цей план буде представлений МВФ для подальшого кредитування наступного тижня. Очікується, що співробітники МВФ приїдуть з триденним візитом до Києва 12 лютого.

Візит відбудеться напередодні перегляду кредитної програми МВФ, який розпочнеться у лютому та розблокує транш допомоги у розмірі 900 мільйонів доларів.

"Водночас Мінфін і НБУ вважають, що рада директорів МВФ може не схвалити наступну видачу кредиту без бюджетного плану, якщо кошти США, як і раніше, будуть заблоковані", - повідомив виданню український чиновник.

Ключовим джерелом для заміни коштів від США Київ розглядає розширення внутрішніх державних запозичень. Уряд вважає, що високоліквідні українські банки продовжуватимуть вкладати кошти, які вони отримують від кредитування через військові ризики, у високоприбуткові державні облігації. 

Це може принести принаймні 5 мільярдів доларів доходу цього року. Водночас уряд також міг би підвищити податки або скоротити витрати, якщо це необхідно.