Гроші та бізнес

Голова Держфінмоніторингу  Ігор Черкаський

Наразі, Держфінмоніторингом укладено 84 міжнародні договори міжвідомчого характеру щодо співробітництва з підрозділами фінансової розвідки іноземних держав.

У рамках заходів 30-го Пленарного засідання Егмонтської групи підрозділів фінансової розвідки (ПФР), що проходили у період з 02 по 07 червня 2024 року, у м. Париж (Французька Республіка), Головою Державної служби фінансового моніторингу України Ігорем Черкаським укладено міжнародні договори міжвідомчого характеру з керівниками Підрозділів фінансової розвідки Федеративної Республіки Німеччина, Королівства Норвегія та Гібралтару.

Про це повідомляє пресслужба Держфінмоніторингу.

Документи підписав голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський. Укладання угод пройшло в рамках 30-го пленарного засідання Егмонтської групи підрозділів фінансової розвідки (ПФР), які проходили з 2 по 7 червня у Парижі (Франція), повідомила пресслужба Держфінмоніторингу.

"Ключовою метою укладених меморандумів є правове врегулювання взаємного обміну фінансовою розвідувальною інформацією, яка є у розпорядженні підрозділів фінансової розвідки. Це підвищить ефективність фінансових розслідувань", – пояснили у відомстві.

Зокрема, угоди закріплюють за сторонами низку обов'язків. Вони стосуються:

  • питань конфіденційності;
  • захисту інформації, шляхів її використання та розповсюдження на основі принципу взаємності.

Також, Держфінмоніторинг та Підрозділи фінансової розвідки Федеративної Республіки Німеччина, Королівства Норвегія та Гібралтару домовились забезпечувати співпрацю щодо збирання, обробки та аналізу інформації, яка є у їх розпорядженні, про фінансові операції, відносно яких існує підозра, що вони стосуються відмивання коштів, пов’язаних предикатних злочинів та фінансування тероризму.

Наразі, Держфінмоніторингом укладено 84 міжнародні договори міжвідомчого характеру щодо співробітництва з підрозділами фінансової розвідки іноземних держав.

Читати також: Дерфінмоніторінг повідомив про історичне рішення: Егмонтська група зупинила членство Росфінмоніторингу (ПФР рф)