Гроші та бізнес

Для роботи в найбільших торгових мережах України не вистачає чоловіків – Forbes

Ритейл зіткнувся з кризою персоналу. Основні проблемі на тих напрямах роботи, де потрібні чоловіки призовного віку.

Найбільші торгові мережі України зіткнулися з кризою персоналу. Для роботи в АТБ, Auchan і Comfy не вистачає чоловіків, пише Forbes Ukraine. Основні проблемі на тих напрямах роботи, де потрібні чоловіки призовного віку.

Серед причин кризи персоналу – виїзд українців за кордон, падіння споживчого попиту і небажання чоловіків влаштовуватися на офіційну роботу, свідчать дані спільного дослідження Асоціації ритейлерів України і сайту вакансій robota.ua.

За його даними, у січні 2023 року на одну вакансію в ритейлі претендувало п'ятеро людей. Протягом року кількість претендентів невпинно падала, поки не досягла позначки 2,1 людини на одну вакансію у грудні. 

Таким чином у грудні 2023 року кількість вакансій у ритейлі відновилася на 94% до довоєнного періоду, йдеться у публікації. 

Чоловіки не хочуть офіційно оформлюватися на роботу, бо компанія подає інформацію до Територіального центру комплектування, каже начальник управління з корпоративних комунікацій АТБ Сергій Демченко.

У січні 2024 року, за даними Work.ua, роботодавці опублікували 91 021 вакансію. Це на 6% менше, ніж було в грудні 2023 року, та на 7% менше за січень 2022 року. За кількістю пропозицій роботи ринок праці відновився на 93%. Але, як і раніше, це відновлення відбувається нерівномірно.

У рейтингу посад із найвищими зарплатами (понад 70 000 грн) - посади фахівців для Сил оборони України: пілот дрона, стрілець, гранатометник, мінометник. 

  • У вересні 2023 року роботодавці опублікували найбільшу кількість вакансій на ринку праці з початку повномасштабного вторгнення. Тоді збільшення кількості вакансій назвали традиційним для початку осені.
  • На початку листопада 12-та бригада спеціального призначення Національної гвардії "Азов" почала розміщувати вакансії на найбільшому сайті пошуку роботи Work.ua.
  • З початку 2024 року на кордоні з'явились мобільні пости ТЦК. Європейська Бізнес Асоціація попросила Верховну Раду і Мінекономіки звернути увагу на перестороги бізнесу в контексті мобілізаційного законодавства.