Енергетика

Тарифи на світ суттєво зростуть, українців закликають готуватися: скільки коштуватиме кіловат

В Україні ціни на електрику зростуть, тарифи для населення у Міненерго планують підняти вже з початку червня.

Якщо наприкінці квітня новим тарифом називали 3,5 грн/кВт-год, то зараз розглядається більший максимальний рівень підвищення. Голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко розповів в ефірі Ранок.LIVE, скільки доведеться платити вже влітку. За його словами, очевидно, що незначне підвищення тарифів таки відбудеться.

Просто зараз рішення ще не ухвалене – тривають дискусії та розрахунки. Але найімовірніше це відбудеться найближчим часом.

"Міненерго вже підготував давно пакет документів про підвищення тарифу на електроенергію. Поки, який саме тариф не визначили. Але потрібно розуміти, що розглядаються ціни на рівні 3,5 - 4 грн/кВтгод. Тобто це буде єдиний тариф для споживачів", - пояснює Олег Попенко.

Він також підкреслив, що економити на оплаті допоможе двозонний лічильник електроенергії. Адже друга зона — це нічний тариф, відтак оплачуватиметься лише 50% від нового тарифу.

За даними народного депутата Олексія Кучеренка, також обговорюється новий тариф на електроенергію в межах 3,5-4 гривень за кіловат-годину.

Встановлення тарифу на електроенергію для населення покладено на Кабінет міністрів за пропозицією Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ).