Енергетика

«12 годин без світла – базовий сценарій». Гендиректор Yasno дав прогноз на зиму

На його думку, базовий прогноз – це 12 годин без світла, однак може бути як краще, так і гірше.

За оцінками Сергія Коваленка, дефіцит в енергосистемі може скласти 30-35%. Взимку на українців можуть чекати відключення світла на 12 годин. Однак реальні прогнози треба робити наприкінці серпня. За його оцінками, генерація електроенергії, ймовірно, збільшиться. Про це заявив генеральний директор Yasno Сергій Коваленко в інтерв’ю Delo.ua. 

«Щоб зробити прогнози стосовно годин зі світлом, нам треба спрогнозувати дефіцит. Для цього треба знати яким буде очікуване споживання і якою буде генерація Зараз частина енергоблоків АЕС ремонті. До початку осені вони запрацюють і виробіток електроенергії буде більшим, ніж сьогодні. З іншого боку, йдуть роботи з відновлення гідроелектростанцій і ТЕС», – зауважив Коваленко.

За його оцінками, генерація електроенергії, ймовірно, збільшиться.

«Звісно, не враховуючи обстріли, які можуть внести корективи. З іншого боку, взимку споживання в країні найбільше. Мій базовий прогноз – в енергосистемі буде дефіцит в районі 30-35%. Що це означає для споживачів? Якщо заживлять критичну інфраструктуру і вже потім розподілятимуть залишки, то для споживачів дефіцит складе 50%», – пояснив гендиректор Yasno.

На його думку, базовий прогноз – це 12 годин без світла, однак може бути як краще, так і гірше.

«Може бути гірше, якщо не відновлять зруйновані потужності та не домовляться про імпорт. Може бути краще, якщо відновлять все заплановане і ще температура буде сприятлива», – зазначив Коваленко.